Studio Pielęgnacji Urody NAOMI


Idź do treści

Mikrodermabrazja

Oferta > OfertaMikrodermabrazja SKIN JET - "mercedes" mikrodermabrazji korundowej


Mikrodermabrazja jest to zabieg mechanicznego głebokiego złuszczania naskórka. Polega na powolnym, kontrolowanym ścieraniu ("szlifowaniu") powierzchni skóry, do momentu uzyskania pożądanego rezultatu. Do niedawna zabieg wykonywany był wyłącznie przez lekarzy dermatologów w celach leczniczych, obecnie wykonywany jest również w gabinetach kosmetycznych jako zabieg upiększający z pogranicza medycyny estetycznej. Aby uzyskać optymalny efekt ł zabiegu wykonuje się go dość intensywnie, czasem balansując na granicy skóry właściwej. Intensywność zabiegu może być większa lub mniejsza w zależności od problemu, okolicy skóry poddawanej zabiegowi i wymaga pewnego doświadczenia.
Mikrodermabrazja wykonana zbyt słabo i w zbyt długich odstępach czasu nie przynosi porządanych rezultatów, wykonana zbyt agresywnie powoduje uszkodzenia skóry właściwej, które w łagodnej formie objawiają się długotrwałym zaczerwienieniem (utrzymującym się nawet przez kilka tygodni).


Obok umiejętności, kluczowe znaczenie w jakości zabiegu ma również urządzenie do mikrodermabrazji. W naszym gabinecie mikrodermabrazję wykonujemy od kilku lat. . Posiadamy urządzenie najnowszej generacji, gwarantujące najwyższą jakość zabiegu. Mikrodermbrazja korundowa SKIN JET, to rewolucyjna metoda głębokiego złuszczania naskórka aparatem ABRASONIC
W 2006 roku, jako najlepszy gabinet w Polsce, otrzymałyśmy prestiżową nagrodę w dziedzinie specjalistycznej pielęgnacji skóry przy wykorzystaniu mikrodermabrazji Skin Jet:
"The Best Skin Jet Professional for Cosmetic-Medicin-Wellness 2006".

Aparat do mikrodermabrazji niemieckiej firmy Skin Jet wyposażony jest w opatentowany system cyrkulacji powietrza (AR System- Air Rotation System), dzięki któremu kryształy są bardzo dokładnie odsysane z powierzchni skóry nie kalecząc jej. System ten sprawia, że strumień kryształów uderzających w skórę ma średnicę ok. 1 cm (cała szerokość dyszy). Odróżnia to aparaty Skin Jet od wszystkich innych występujących na rynku, które osiągają maksymalnie 4 mm średnicy.

Model Abrasonic wyposażony jest oprócz mikrodermabrazji w ceramiczną głowice do ultradźwięków (wprowadzanie produktów w głąb skóry- sonoforeza). Zaletą głowic ceramicznych do ultradźwięków w przeciwieństwie do głowic tradycyjnych jest to, że drgania przenoszone są całą powierzchnią, a nie tylko 1 cm2 tak jak w głowicach metalowych.


Mikrodermabrazja korundowa Skin Jet - gwarancja bezpiecznego zabiegu
Kryształy korundu (tlenku glinu- drugiego co do twardości minerału, po diamencie) w sposób bezpieczny, nie kalecząc skóry, zdzierają warstwę naskórka, ułatwiając penetrację składnikom czynnym wprowadzanym podczas zabiegu .
Korund jest jednorazowy i sterylny ( kryształki zasysane są pod ciśnieniem z jednego pojemnika, następnie "przelatując" przez skórę trafiają do pojemnika z korundem zużytym) i nie jest ponownie stosowany. Tak więc zabieg jest całkowicie bezpieczny i bez ryzyka jakichkolwiek infekcji.
Skóra uzyskuje młodszy i świeższy wygląd, poprawia się mikro-cyrkulacja krwi, co sprzyja usuwaniu toksyn i lepszemu jej odżywieniu ,następuje pobudzenie regeneracji naskórka, wyrównanie kolorytu skóry, stymulacja produkcji kolagenu przez co skóra staje się bardziej elastyczna, następuje redukcja zmarszczek, redukcja plam i przebarwień, wygładzenie wszelkich nierówności skóry, w tym blizn po-trądzikowych oraz pourazowych. Zabieg oczyszcza skórę i obkurcza rozszerzone pory, z powodzeniem zastępuje tradycyjne oczyszczanie (jedynie w przypadku cer łojotokowych i trądzikowych konieczne może być dodatkowe oczyszczanie manualne).

Sonoforeza

Dla spotęgowania efektów zabiegu mikrodermbrazję łączymy najczęściej z sonoforezą - wprowadzaniem substancji czynnych do głębokich warstw skóry za pomocą ultradźwięków; preparaty aktywne wprowadzane za pomocą kwarcowo-ceramicznej głowicy ultradźwiękowej (patent Skin Jet).

Mikrodermabrazja w połaczeniu z sonoforezą to :

-Skuteczne leczenie trądzika.
-Usuwanie blizn i rozstepów
-Poprawa "gęstości" skóry i spłycenie zmarszczek
-Redukcja przebarwień pigmentacyjnych

Ostatnio pojawiła się moda na tzw. mikrodermabrazję diamentową, w której zamiast korundu jednokrotnego użytku używana jest ścierna końcówka diamentowa wielokrotnego stosowania. Wątpliwość jednak budzi sterylność zabiegów mikrodermabrazji diamentowej, a tym samym o bezpieczeństwo pacjenta. Istnieje bowiem realne ryzyko przerwania ciągłości skóry (zwłaszcza w rękach niedoświadczonej osoby) i wystąpienia delikatnego krwawienia podczas zabiegu. Obecnie standartem w nowoczesnej medycynie jest bezwzględne używanie materiałów i narzędzi jednorazowych w zabiegach przerywających ciągłość skóry. Sterylizacja końcówki diamentowej, która jest przecież bardzo porowata, jest nawet w dobrej klasy autoklawie problematyczna. Bez porównania jest również sama jakość zbiegu - zarówno wrażenia bólowe, jak i efekt końcowy (podczas mikrodermabrazji diamentowej skóra jest jak gdyby "rysowana" porowatą głowicą diamentową, natomiast przy mikrodermabrazji korundowej skóra podczas ścierania jest "polerowana" przez delikatne kryształki).Tak więc urządzenia do mikrodermabrazji z diamentowymi końcówkami ściernymi wielokrotnego użytku należy uznać raczej za krok wstecz niż postęp.

Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji

" łojotok
" rozszerzone pory
" trądzik zaskórnikowy
" blizny potrądzikowe
" przebarwienia
" płytkie zmarszczki
" rogowacenie okołomieszkowe
" rozstępy
" rogowacenie starcze
" prosaki
" fotostarzenie
" leczenie podtrzymujące trądziku
" skóra wiotczejąca lub wymagająca odświeżenia
Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji
" zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze
" trądzik różowaty
" trądzik grudkowo-krostkowy, ropowiczy
" znamiona naczyniowe
" tendencje do pękania i rozszerzania się naczyń krwionośnych
" skłonność do keloidów
" stosowanie niektórych leków np. aspiryna
Zabieg można wykonywać co 7-10 dni, w serii 6-10 zabiegów lub jako zabieg jednorazowy w celu poprawy wyglądu i samopoczucia - odświeżenia i oczyszczenia skóry.


cena zabiegu podstawowego: 130zł (peeling+mikrodermabrazja+maseczka)


Powrót do treści | Wróć do menu głównego