Studio Pielęgnacji Urody NAOMI


Idź do treści

Depilacja

Oferta > OfertaUsuwanie niepotrzebnego owłosienia to jeden z najbardziej popularnych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie kosmetycznym.
Zabieg depilacji woskiem rozpoczyna się od przygotowania skóry. Skóra musi być oczyszczona i odtłuszczona. Kosmetyki stosowane przed depilacją mają właściwości lekko znieczulające, chłodzące.
Po depilacji na podrażnioną, troszkę zaczerwienioną skórę nakładamy kosmetyki kojące. Jeśli na skórze pozostały resztki wosku to jest on zmywany olejkiem po depilacji. Następnie nakładany jest preparat podepilacyjny - łagodzący, chłodzący, o właściwościach przeciwzapalnych, opóźniający odrost włosków .
Za pomocą wosku można depilować wszystkie części ciała. Najczęściej depilowane miejsca to: nogi, bikini, depilacjia intymna (całkowita), wąsiki, ręce. Kobiety, które mają problemy z nadmiernym owłosieniem twarzy poddają się depilacji baczków, policzków, brody a nawet szyi.
Depilacji poddają się także mężczyźni - przeważnie panowie proszą o depilację pleców, klatki piersiowej, szyi czasami o lekkie podregulowanie brwi, zdarzają się panowie ,którzy mają mocno owłosione dłonie i dzięki depilacji woskiem mogą pozbyć się problemu.
Skóra po depilacji (gdy już odpocznie i znikną podrażnienia) jest gładka, miękka, miła w dotyku .Efekt utrzymuje się ok. 3 - 4 tygodni) w zależności od tego jak szybko rosną u danej osoby włoski. Zwykle po ok.3 tygodniach włosy zaczynają być widoczne, a po 4 tygodniach trzeba zabieg powtórzyć , u niektórych osób efekt utrzymuje się dłużej (ale to u osób o słabych , jasnych włoskach).
o Wrastanie włosków - jak sobie z tym radzić?
Niektóre osoby mają tendencję do wrastania włosów, włos wrasta w naskórek, może to spowodować stan zapalny, często dochodzi do otorbielenia się włosa - wygląda to nieestetycznie, stany zapalne powodują powstawanie przebarwień a nawet blizenek. Wrastanie włosów najczęściej zdarza się po goleniu włosów, po depilacji woskiem włoski rzadko wrastają. Aby zapobiegać wrastaniu włosów trzeba regularnie złuszczać naskórek - po depilacji warto regularnie wykonywać peeling, masaż szorstką myjką (w kierunku "pod włos"), trzeba stosować balsamy zmiękczające i nawilżające skórę.


Specjalistyczny, szybko wchłaniający się preparat z aktywnym kompleksem Capislow opóźniającym odrost włosów. Unikalny składnik Neutrazen i mikrosrebro hamują kaskadę wydzielania substancji zapalnych, likwidują obrzęki i podrażnienia, optymalnie chronią skórę. Polecany po każdego rodzaju depilacji twarzy i ciała. Stosowany systematycznie przez 14 dni po zabiegu osłabia cebulki włosów.

depilacja:

wąsik- 15zł
wródka- 15 zł
twarz- 35zł
pachy- 20zł/30zł
nogi do kolan- 30zł/ 40zł
całe nogi- 60zł/(+ pachwiny) 80zł
ręce- 45 zł
bikini- 20zł/30zł
plecy- 60zł/80zł
brzuch- 30zł/60złPowrót do treści | Wróć do menu głównego